Американські бізнесмени за рік пожертвували $14,7 млрд на благодійність

50 найбагатших підприємців і подружніх пар віддали на благодійні цілі понад $14,7 млрд, повідомляє The Chronicle of Philanthropy. Для порівняння, в 2016 році сукупна сума пожертвувань склала $5,6 млрд, в 2015 році – $7 млрд, а в 2014 році – $10,2 млрд.

Збільшення обсягу благодійних ініціатив пов’язують зі зростанням фондових ринків Америки. Наприклад, статки колишнього CEOMicrosoft Білла Гейтса зросли до $90,5 млрд (він друга в світі найбагатша людина після Джеффа Безоса). Разом з дружиною, він пожертвував в Фонд Білла і Мелінди Гейтс рекордні $4,8 млрд. При цьому ще в кінці 2016 року ця найбільша в світі приватна благодійна організація заявляла про те, що її статутний капітал перевищив $40,3 млрд.

Марк Цукерберг і Прісцилла Чан, чий сукупний капітал оцінюється в $73,7 млрд, спонсорували Фонд Чан-Цукерберг і Іменний фонд Чан-Цукерберг. The Chronicle of Philanthropy помістили їх на друге місце списку з $2,1 млрд пожертвувань. Нагадаємо, що в 2017 році Фонд Чан-Цукерберг викупив пошуковик Meta – «Google для наукових публікацій» – щоб зробити його безкоштовним.

Третє місце в списку найбільших філантропів зайняла подружня пара Майкла і С’юзанн Делл. Статки засновника Dell Computers оцінюються в $23,6 млрд, а обсяг пожертвувань за рік, переказаних на адресу Фонду Майкла і С’юзан Делл, становить близько $1 млрд.

З 50 учасників списку всього 11 заробили більшу частину коштів в технологічній галузі. В першу десятку крім Гейтсів, Цукербергів та Деллів також потрапила подружжя Омідьярів. Голова eBay П’єр Омідьяр віддав з особистого статку $257,5 млн. The Chronicle of Philanthropy зазначає, що загальна тенденція серед вихідців зі світу хайтеку – набагато більше жертвують. Їхні сукупні благодійні відрахування склали $8,7 млрд або 60% від усієї суми.

Поділитися з друзями