Благодійність з розумом: як зробити добро, а не допомагати шахраям?

Як зрозуміти, що пожертвувана вами сума дійсно врятує або поліпшить комусь життя? На ці та інші важливі питання відповіла Катерина Жук  – експерт неприбуткової громадської організації Charity Tuner, яка разом з міжнародними фондами пропагує благодійність і відстежує звітність і результат діяльності благодійних фондів.

ПРО «БОКСИ» ТА «СКРИНОЧНИКІВ»
За визнанням самих директорів благодійних фондів, жоден чесний благодійний фонд, який хоче прозоро працювати, не буде випускати на вулицю людину з боксом для збору коштів. Цьому є кілька дуже простих причин.

Перша причина: ЗАКОН. Згідно із законом, фонд відповідає за здоров’я і безпеку своїх волонтерів. І вони розуміють, наскільки легкою приманкою буде якийсь студент з прозорим боксом з грошима. Це цитата керівників: «Йому дадуть по голові і потім я буду виплачувати компенсацію все життя».

Друга причина: ФІНАНСИ. Зробити правильний, нотаріально завірений пакет документів для волонтера, який він повинен мати при собі (довіреність на збір грошей, зміст статуту та інші документи), – дуже дорого і економічно невигідно. Крім того, всі ці документи не оформляються безстроково. Раз в тиждень доведеться витрачати на пакет документів для кожного волонтера мінімум 1000 гривень.

Третя причина: ДОВІРА. Там, де є готівка, там можуть бути підозри у непрозорості. А це для фондів, які чесно і прозоро працюють, дуже важливий фактор. Звичайно, в силу різних причин, від готівки нікуди не дітися. Але тоді встановлюються стаціонарні бокси і під них дуже чітко прописані правила: і виїмка, і акти про виїмку, і так далі. І в разі шахрайства є можливість залучити винуватця до кримінальної відповідальності.
За матеріалами https://uk.etcetera.media 

Поділитися з друзями