5 вересня - Міжнародний день благодійництва

Міжнародний день благодійництва (International Day of Charity), встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № A/RES/67/105 від 7 березня 2013 року, відзначається щорічно 5 вересня, передає Ukr.Media.

Мета Дня – привернути увагу громадськості до діяльності благодійних організацій і окремих осіб у подоланні бідності та гострих гуманітарних криз, і, звичайно ж, заохочення їх роботи і мобілізація людей, громадських організацій та зацікавлених сторін у світі для участі у волонтерській та благодійної діяльності.

На думку ООН, благодійність, яка допомагає викорінення бідності у всіх країнах світу, і вираз солідарності із знедоленими сприяють встановленню діалогу між людьми різних культур, релігій і цивілізацій.

З ініціативою установи цього Дня виступив уряд Угорщини, а дата проведення приурочена до річниці смерті матері Терези Калькутської (1910-1997). Відома місіонерка і католицька черниця – вона протягом півстоліття служила бідним, хворим і сиротам, займаючись благодійною діяльністю спочатку в Індії, а потім і в інших країнах. За свій благородний труд мати Тереза отримала визнання у світі, а в 1979 році стала лауреатом Нобелівської премії миру «За діяльність на допомогу стражденній людині».

Поділитися з друзями