Юристи застерігають батьків від поспішних благодійних внесків на шкільні ремонти

Разом із навчальним роком в українських школах починається сезон «благодійних» внесків. 

В ГО «Батьки SOS» наголошують, що звинувачувати у шкільній корупції одну сторону як мінімум несправедливо: якщо збирання грошей на «ремонт і штори» – це зазвичай ініціатива адміністрації школи, то подарунки і конверти «з вдячністю» вчителям на всі свята у році – звичка і воля самих батьків.

«У вересні всі вчителі, всі директори ознайомлені з наказом, що всі грошові кошти вони не мають права отримувати… Але розумієте, тут ще є велике бажання батьків: подарувавши 1000 гривень вчительці, вони досі вважають, що серед 30 дітей — моя буде найбільш доглянута, їй найбільше робитимуть поблажок чи будуть найбільше на неї звертати увагу», — каже Альона Парфьонова з ГО.

У профільному міністерстві визнають, що державних грошей справді вистачає, але якщо батьківські внески добровільні — нічого проти них не мають. Ще й обіцяють: якщо нардепи таки ухвалять новий закон про освіту, ці відносини стануть прозорішими. «У законі ми застерегли те, що ті кошти, які батьки будуть вносити, вони повинні а) вносити в банк через касу, б) повинна бути дуже чітка звітність за ці гроші, прозорість використання грошей. І що дуже важливо: батьки, які дають ці гроші, мають визначити цілі, на які ці гроші підуть», — зауважив Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України.

Також у громадській організації радять батькам не поспішати здавати гроші на благодійність і поцікавитися у директора, які кошти були отримані від держави. Батьки мають право спитати конкретну суму. Крім того, кошторис вони мають право запитати і в районного управління освіти.

 

 

Поділитися з друзями