4 секрета сім'ї Рокфеллерів, як виростити дітей успішними і багатими

Вважається, що заробивши статок, сім'я повністю витрачає його протягом життя трьох поколінь.

Податки, надмірні витрати на дітей і онуків, а також те, що великі гроші, так чи інакше, псують людину, — все це рано чи пізно робить свою справу і завдає шкоди фінансовому стану сім'ї, передає Ukr.Media.

Тим не менш, сім'ї Рокфеллерів вдалося цього уникнути. На сьогоднішній момент, сім'я налічує сім поколінь і 170 спадкоємців. Згідно з даними журналу «Форбс», в 2016-му році стан сім'ї оцінювався в 11 мільярдів доларів. Сім'я змогла не тільки зберегти, але і примножити свої статки за останні 100 років.

Всього Девід Рокфеллер виділив 4 найголовніших елементи.

1. Влаштовуйте сімейні зустрічі.

Перше – це регулярні зустрічі, на яких збирається вся родина.

Збираючись разом у рамках сімейного форуму, члени сім'ї Рокфеллер обговорюють плани на майбутнє, нові проекти, появу нових членів сім'ї та будь-які інші новини, що мають відношення до кар'єри і різних важливих подій. Важливо, щоб кожен відчув себе частиною однієї великої сім'ї незалежно від того, належить він до неї по праву народження або ж він увійшов в сім'ю після укладення шлюбу.

2. Зберігайте сімейну історію.

Також Рокфеллер акцентував увагу на тому, що для сім'ї дуже важливо знати та шанувати свою історію. У сім'ї залишилися сімейні садиби, які належали предкам. Їх можна відвідати в будь-який час.

3. Дозвольте дітям бути незалежними.

Рокфеллер також зазначив, що мати єдиний сімейний бізнес для них вже не так важливо. Вся справа в тому, що така організація часто і стає причиною розбіжностей в багатих сім'ях. Члени сім'ї, які володіють цим бізнесом разом, починають сперечатися між собою про те, хто саме повинен управляти цим бізнесом, як він повинен це робити, і хто повинен отримувати більший прибуток.

Єдиного сімейного бізнесу в сім'ї Рокфеллерів не існує з 1911-го року. Саме тоді компанія Standard Oil, згідно з прийнятими урядом новими законами, спрямованими на боротьбу з монополізацією, була розділена на групу компаній – акціонерних товариств відкритого типу. Буквально в мить ока одна велика компанія перетворилася на цілий ряд зареєстрованих на біржі компаній. Акції та фінансові активи тепер було набагато простіше передати у спадок майбутнім поколінням. Крім того, спадщина тепер набагато рідше ставала предметом суперечок у родині.

4. Пояснюйте, як важливо підставляти плече тим, хто потребує допомоги.

Найважливіший фактор, який сприяє тому, що Рокфеллери залишаються єдиною сім'єю – це сімейні цінності. Зокрема, мова йде про благодійну діяльність. Ця родина заснувала безліч фондів, включаючи Фонд Рокфеллера, Фонд братів Рокфеллерів і Фонд Девіда Рокфеллера, загальна сума пожертвувань на які становить 5 млрд доларів.

Благодійна діяльність в цій сім'ї заохочується. Зробивши благодійність ключовою рисою клану, Рокфеллери зберегли у своїй родині одну з найголовніших цінностей, згідно з якою жив Джон Рокфеллер-молодший. Його життєвий девіз викарбувано на камені, встановленому біля одного з будинків, що входять в комплекс Рокфеллер-центру. На камені написано наступне:

«Кожне право передбачає відповідальність; кожна щаслива можливість передбачає обов'язок; володіння передбачає обов'язок».

Девід Рокфеллер-молодший до цих пір пам'ятає той день, коли він вперше пожертвував на благодійність частину своєї першої зарплати. У той час йому було 10 років. З тих пір він жертвував на благодійність щотижня. Точно так само чинив і Джон Д. Рокфеллер, який пожертвував на благодійність частину свого самого першого заробітку.

Поділитися з друзями